Ajankohtaista: Buster-koeajot Jyväskylässä 29. elokuuta

25.8.2025

Buster-koeajot Jyväskylässä 29. elokuuta

Jyväskylässä koeajettava Buster XL VMAX -alumiinivene, perässä Yamaha V MAX SHO -perämoottori

Nyt koeajolle! Jyväskylässä on testattavana viisi Buster-alumiiniveneiden suosikkimallia vauhdikkaasta Buster XL VMAX:ista kätevään mökki- ja kalastusveneiden suursuosikkiin Buster XSr:ään perjantaina 29. elokuuta.

Buster-asiantuntijamme Marine Vaajakoskelta järjestää perjantaina Jyväskylässä koeajotapahtuman, jossa pääsee vertailemaan viittä suosituinta Buster-mallia. Koeajettavana on

  • Buster XL VMAX – Yamahan VF115 V-MAX SHO -moottorilla ja huippuvarusteilla terästetty suuri Buster
  • Buster Lx + Yamaha F60 – ison veneen ominaisuuksia: suosikkimallin versio erillisistuimilla ja kiinteällä tankilla
  • Buster L2 + Yamaha F50 – kaikkien aikojen myydyimmän Busterin kaksipulpettinen versio
  • Buster M2 + Yamaha F40 – monipuolinen, uudistunut mökkivene tuplapulpettiversiona
  • Buster XSr + Yamaha F20 – pienen alumiiniveneiden suursuosikki
Buster XSr alumiinivene koeajossa Jyväskylässä Noukanniemessä
Pienin koeajoveneistä on erittäin suosittu Buster XSr.

Lisäksi erikseen etukäteen myyjän kanssa sovituille koeajoille on mahdollista päästä myös suurten avoveneiden legendalla, Yamaha F225 -perämoottorilla varustetulla Buster Magnumilla.  

Koeajot järjestetään perjantaina 29. elokuuta kello 12–18 Noukanniemen satamassa (Noukanniementie 99, Vaajakoski, Jyväskylä).

  • Koeajajille Busterin yllätyslahja.
  • Koeajoveneet myydään erikoisehdoin.

Lisätietoja veneistä ja tapahtumasta saat Marinen Tero Kivelältä, puh. 0503466553 ja sähköposti  tero.kivela@marine.fi

Jaa